2009.06.08. 15:15

A technológia előnyei
Termelékenyégnövelés és költségcsökkentés

Az üzemszüneti idők lerövidülnek vagy teljesen elkerülhetők, mivel sem a technológia alkalmazása előtt, sem pedig utána nem szükséges szétszerelni, vagy elszállítani a gépet. Mindemellett – a vízzel való tisztítással szemben – az elektromos eszközök, generátorok, stb. tisztítás után azonnal működésbe hozhatók, nem kell a száradásra várni.
A módszer alkalmazása a tisztítás miatti leállások idejét napokról órákra csökkentheti. Az algák, a penész, illetve más gombák eltávolítása sokkal tökéletesebb, a regeneráció kisebb esélye mellett.

Sérülés, kopás nélküli tisztítás

A részecskék keménysége nem okoz semmiféle dörzsölést a munkafelületen. Ezt támogatja az a funkció, hogy a sűrített levegőt és a szárazjeget úgy lehet adagolni, hogy a felület nem szenved kárt, viszont tiszta lesz, így a berendezések élettartama jelentősen megnő. A jelenleg alkalmazott homokfújás a felület egy vékon felső rétegét is eltávolítja ellentétben a szárazjég használatával, ahol a felület struktúrája változatlan marad.

Környezetkímélő

A semmilyen vegyszer nem kerül alkalmazásra, 100%-ig környezetkímélő módszer. Oldószeres tisztításkor környezetkárosító anyagok távoznak, sok oldószer használatát (FCKW, CKW) a törvényhozók is erősen korlátozták. Az eljárás emberre gyakorolt hatása is sokkal kedvezőbb, mint más tisztítási technológiák esetén. Az alternatív módszerek jelentős hőt termelnek, ami például egyes ragasztóanyagok eltávolítását lehetetlenné teszi. A szárazjeges tisztítás ökológiailag 100%-osan biztonságos és veszélytelen az emberi környezetre. A felhasznált szén-dioxid egyéb ipari folyamatok (sörgyártás, ammóniagyártás) melléktermékeként keletkezik. Mindig csak a feltétlenül szükséges mennyiséget használjuk el.

Csökkenő hulladékszállítás


A szóróanyag rögtön a kiszórás után gáz halmazállapotúvá válik, azaz nem marad hulladék a tisztítóanyag felhasználása után. Kizárólag a leválasztott szennyeződésréteget kell eltávolítani. A hagyományos módszerek használata során alkalmazott oldó- és tisztítószerek (vegyszerek, homok, víz) a tisztítás végeztével maguk is szennyezetté válnak és a veszélyes hulladékokra vonatkozó szabályozás szerint kell gondoskodni eltávolításukról. Szárazjég használata esetén csak az eltávolított szennyeződést kell elhelyezni.

Biztonságosabb munkakörülmények


A szárazjeges tisztítás nem mérgező, nem veszélyezteti a munkavállalókat, berendezéseket. Használatával megelőzhető a vizes felületek okozta balesetveszély.

Nem képződik másodlagos szennyeződés
Környezetkímélő
Biztonságos a munkavállalókra nézve
Nem veszélyezteti a végterméket
Nem károsítja a berendezéseket

A Triventek előny


A T-2 szóróberendezésről: a készülék elektromos vezérlésű és meghajtású, ún. egycsöves szórókészülék. A jelenleg a piacon lévő berendezések lehetnek pneumatikus maghajtásúak, vezérlésűek illetve egy- és kétcsöves rendszerűek és ezek kombinációi. Az elektromos meghajtású berendezések előnye, hogy kialakításuk költségkímélőbb, üzembiztonságuk nagyobb, karbantartási igényük kisebb, valamint, hogy a bevitt levegőmennyiség teljes mértékben a munkamégzésre fordítódik, nem veszik el a teljesítmény egy jelentékeny része a pneumatikus vezérlés és a meghajtó légmotor üzemeltetésére.
Az egy- és kétcsöves rendszerek közötti alapvető eltérés, hogy az egycsöves rendszer esetében a szárazjég és a levegő keveredése a berendezésben történik és ez a keverék egy tömlőn jut el a szórópisztolyba. Kétcsöves berendezések esetén egy légtömlő és egy szárazjeget szállító tömlő csatlakozik a pisztolyhoz, ahol egy venturi elven működő fúvóka kerül kialakításra, a sűrített levegő kiáramlása közben a venturi fúvóka másik ágában keletkező vákum szívja fel a szárazjeget a pisztolyba ahol a levegővel keveredve kiszórásra kerül. A kétcsöves kialakítás hátránya, amit a pneumatikus meghajtású berendezésnél is emlitettem, nevezetesen, hogy a sűrített levegő jelentékeny része ismét nem a tisztítás célját szolgálja, hanem a szárazjeget szállítja a tömlőben, valamint a két cső alkalmazása és a szórópisztoly bonyolult kialakítása miatt a berendezés használata 2-3szor fárasztóbb, nehézkesebb, nagyobb az esélye a meghibásodásnak. Egy határpont után a felhasznált szárazjég mennyiségének további növelése csökkenő teljesítményt okoz (különösen magasan, felfelé végzett munka esetében) hiszen a növekvő felhasználás miatt az adagolást végző légmotornak több levegőre van szüksége, valamint a megnövekedett mennyiségű és így tömegű szárazjég felszívásához ugyancsak növekvő teljesítményre van szükség.

Ezen fizikai okoknál fogva, a leghatékonyabb megoldást egy olyan rendszer nyújtja, ahol a sűritett levegő teljes mennyisége a tisztítás célját szolgálja, ilyen a Triventek T-2es berendezés is. A T-2es berendezés ezért kevesebb mennyiségű szárazjéggel is hatékonyabban üzemeltethető, a psiztoly egyszerű kialakítása miatt a fúvókák, hosszabítók gyorsan cserélhetők, a munkavégzés kényelmesebb, gördülékenyebb. A pneumatikus vezérlésű, meghajtású berendezések érzékenyek a sűrített levegő minőségére, a bennük lévő szűrők rendszeres ellenőrzést és karbantartást igényelnek a költséges javítások elkerülésének érdekében, a kétcsöves berendezések fokozottan érzékenyek a szárazjég minőségére, csak friss jéggel üzembiztos működésük, a porladó, nedves szárazjég megakaszthatja az adagolót, megrekedhet a jeget szállító csőben, vagy a fúvókában. A T-2es berendezések esetén ezek a problémák nem jelentkeznek, a berendezés nem érzékeny a levegő minőségére (azonban a tiszta levegő nagyban javítja a hatékonyságot) valamint az állott, rosszabb minőségű szárazjég is a dugulás veszélye nélkül elhasználható.

Remélem a fenti technikai leírás és háttérinformációk segítségével segítségére lehetek a megfelelő döntés meghozatalában.

Az általunk értékesített berendezésekhez garanciaidőn belül és túl biztosítjuk az alkatrészellátást, a szervizhátteret, szükség esetén néhány órán belül cseregépet is biztosítunk az esetleges javítás, karbantartás idejére. A berendezések karbantartási igénye alacsony, ellenőrzésük a gép használati viszonyaitól függően 100-300 üzemóránként célszerű, alaktrészcserét igénylő szervízre általában 2-3 évig nincs szükség.

A Triventek A/S és magyarországi forgalmazója, a CoolClean Kft. fontos célja, hogy mindenki által elérhető, minőségi szolgáltatásokkal és termékekkel segítse ügyfeleit. Az általunk forgalmazott berendezések rendelkeznek CE minősítéssel, folyamatos feljesztésüknek köszönhetően megbízhatóak, üzembiztosak, jó minőségűek. A jó minőséghez egyedülálló módon kedvező ár kapcsolódik, a készülékek és a pótalkatrészek esetében is, hiszen célunk a hosszútávú piaci jelenlét.

Ill Ferro matricák eltávolítása! Hívjon a részletekért.

Ez egy olyan új, a világon mindenütt elterjedt technológia az ipari tisztítás területén, ahol a szóróanyag szárazjégből áll. A tisztítás során rizsszem nagyságú szárazjeget használunk, melyet egy szórófejen keresztül nagynyomású levegővel juttatunk a tisztítandó felületre. A szárazjég a széndioxid –79 C-os hőmérsékletű szilárd formája. A felületről eltávolítandó anyag a szárazjég nagyon alacsony hőmérséklete miatt zsugorodik és ezáltal megszűnik az alatta levő felülethez való tapadása. Amikor a szárazjég egy része átjut az eltávolítandó anyagon, érintkezésbe kerül az alatta levő melegebb felszínnel és azonnal elpárolog kiterjedve szilárd térfogatának mintegy 750-szeresére. Ennek egyrészt kíméletes mechanikus tisztítóhatása van, másrészt az eltávolítandó réteg (például festék, olaj, zsír, aszfalt, kátrány, korom, tinta, gyanta és ragasztóanyagok távolíthatók el ezzel a módszerrel) erősen lehűl, és az eltérő termikus kiterjedés miatt a munkadarab felületéről leválik. A felület már néhány másodperc után maradéktalanul tiszta, és csak az eltávolított anyagot kell eltakarítani, hiszen maga a tisztítószer elpárolog.





Megkezdtük a Triventek A/S magyarországi forgalmazójaként a cég egyedülálló légtechnikai tisztítóberendezéseinek forgalmazását, további információ itt:

Triventek Jetvent berendezések


A Műanyag és Gumi folyóiratban megjelent cikkünk letölthető innen:

Szárazjégszórás a műanyagiparban, PDF

A

HKL

2005. augusztusi számában cikk jelent meg az MTI hűtőtornyainak szárazjégszórásos tisztításáról


A cikk az alábbi linekn érhető el:


Vízkőmentesítés szárazjégszórással, PDF

A

VGF

2005. szeptemberi számában cikk jelent meg egy 2000 literes forróvíztároló tartály szárazjégszórásos tisztításáról


A cikk itt érhető el:


Vízkőmentesítés, PDF

 

http://coolclean.hu

A bejegyzés trackback címe:

https://coolclean.blog.hu/api/trackback/id/tr991171617

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása